baner

کمیته مدیریت بحران شهر دولت آباد تشکیل جلسه داد

دسته بندی : اخبار شهرداری برچسب ها : , , , تاریخ ارسال:۱۳۹۷-۰۲-۳۰

کمیته مدیریت بحران شهر دولت آباد تشکیل جلسه داد


به گزارش واحد خبر شهرداری دولت آباد، جلسه مدیریت بحران شهر دولت آباد با حضور شهردار، معاون اجرایی و خدمات شهری و نیروهای این معاونت برگزار شد.

 حمیدرضا فدایی با بیان این مطلب که برخی بلایای طبیعی قابل پیش بینی دقیق نیستند، گفت: باید با ایجاد زیرساخت های مناسب و برنامه ریزی اصولی و علمی میزان آمادگی خود را هنگام بروز بحران، افزایش دهیم تا در صورت بروز هر بحرانی بتوانیم با کمترین هزینه ها شرایط را مدیریت کنیم.

شهردار دولت آباد در ادامه با اشاره به خروش سیلاب در مسیل دولت آباد در هفته گذشته، افزود: برقراری نظم در شرایط بحرانی اصل اول است و باید گفت نیروهای خدمات شهری در هنگام بروز بحران مذکور با رعایت این اصل به خوبی توانستند بحران را مدیریت کنند.

وی اضافه نمود: مدیریت بحران شامل پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی است. در همین راستا باید شهر براساس نقاط بحرانی تقسیم بندی و مسئول هر بخش مشخص شود تا در هنگام بروز هر گونه رخدادی با اطلاعات کافی و لازم وارد عمل شوید.

مدیر بحران شهر دولت آباد اظهار داشت: در شرایط قبل از بحران باید کوچکترین و بدترین حالتها در نظر گرفته شود تا در شرایط اضطراری خدمت رسانی مناسب به شهروندان صورت گیرد.

مهندس فدایی همچنین تاکید داشت: به جهت جلوگیری از بروز هرگونه خطری هنگام سیلابی شدن مسیل، از حوزه ی معاونت اجرایی و خدمات شهری خواست تا پس از هماهنگی با دستگاههای ذیربط تعریض مسیل را در دستور کار خود قرار دهند.

وی همچین اضافه نمود: با توجه به اینکه مسیل از وسط بافت مسکونی عبور میکند باید تمام موانع موجود در طول مسیر برطرف و به منظور ایجاد حاشیه امن برای شهروندان با کمک دستگاههای متولی امر، اطراف مسیل نرده گذاری شود.

گفتنی است در ادامه مهندس شفیعی معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری نیز به ارائه گزارش کار پرداخت.

بیست و هفتم اردیبهشت ۹۷

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image