baner

پیام تبریک شهردار دولت آباد به مناسبت روز ملی مالیات

پیام تبریک شهردار دولت آباد به مناسبت روز ملی مالیات


به گزارش  واحد خبر شهرداری دولت آباد شهردار در پیامی روز ملی مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

دولت ها جهت رشد و شکوفایی و همچنین ارائه خدمات عمومی و اجتماعی نیاز به منبعی جهت تامین برخی از این هزینه ها دارند که جهت دستیابی به این موضوع دولت هر یک از افراد جامعه را با توجه به توانشان ملزم به پرداخت قسمتی از درآمد و دارایی خود کرده است که از این سهم با نام مالیات یاد می شود. در تمامی کشورهای پیشرفته این مشارکت عمومی باعث رشد و تعالی جوامع شده است.

ایرانیان نیز از دیرباز برای دریافت مالیات و امور مالی کشور دفاتر و سازمان‌های مرتبطی داشتند و به مرور زمان روشهای اخذ مالیات صورت کامل تری به خود گرفت و سه نوع مالیات به نام‌های اراضی، سرشماری و سرانه دریافت می‌شد.

در نظام اقتصادی اسلامی هم هدف از دریافت مالیات، اداره جامعه اسلامی، تأمین نیازهای نیازمندان، حفظ سرمایه ها، اصلاح و تقویت نیروهای مسلح است. بنابراین برنامه‌های مالیاتی به عنوان یکی از ابزارهای توسعه شمرده می‌شود و اصلی ترین برنامه اقتصاد مقاومتی است.

اینجانب فرارسیدن روز ملی مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی را به همه کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور و تلاش گران عرصه فرهنگ سازی مالیاتی در شهرستان برخوار تبریک می گویم.

شازدهم تیر ۹۷

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image