baner

پساب فاضلاب تصفیه شده ، نجات دهنده فضای سبز شهری

دسته بندی : اخبار شهرداری برچسب ها : , , , تاریخ ارسال:۱۳۹۶-۱۰-۱۴

پساب فاضلاب تصفیه شده ، نجات دهنده فضای سبز شهری


شهردار دولت آباد گفت : به دلیل کم آبی و پایین بودن کیفیت آب چاهها در شهر دولت آباد ، پساب فاضلاب تفصیه شده تنها راه نجات فضای سبز شهری و مردم است.

به گزارش واحد خبر شهرداری دولت آباد ،جلسه ای به منظور بررسی مشکلات آب و فاضلاب شهرستان برخوار با حضور حاجی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، مهندس قانع معاون آبفا کشور ،مهندس امینی مدیرعامل شرکت آبفا استان و شهردارن و اعضای شورای شهر شهرها و روستاهای شهرستان در محل سالن جلسات شهرداری دولت آباد برگزار شد.

مهندس حمیدرضا فدایی  با اشاره به موضوع خرید و استحصال پساب فاضلاب در شهر دولت آباد، گفت: تعامل فی مابین شرکت آبفا و شهرداری دولت آباد مربوط به ۳ سال گذشته است که براساس  این قرارداد،شهرداری دولت آباد تعهد کرده به ازای  ۱۵ میلیارد تومان هزینه جهت شبکه آبرسانی ، ۳۰ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب دریافت کند.

وی در ادامه افزود: در این زمینه مطالعاتی هم صورت گرفت اما متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی نامناسبٰ شهرداری دولت آباد نتواسته به تعهد خود عمل کند.

شهردار دولت آباد با اشاره به همجواری این شهر با کلان شهر اصفهان ، بیان داشت: شهر دولت آباد به دلیل همجواری با کلان شهر اصفهان و منطقه صنعتی که در حریم این شهر قرار دارد و همچنین تردد ماشین آلات سنگین و ترافیک در مبادی ورودی این شهر ، برای کاهش آلایندگی ها نیاز به توسعه فضای سبز در اطراف این شهر دارد.

مهندس فدایی اضافه نمود: فضای سبز این شهر به دلیل نداشتن منابع آبی مناسب چه به لحاظ کیفی و چه به لحاظ کمی دچار مشکلاتی شده و بخشی از آن نیز از بین رفته است.

شهردار دولت آباد پساب تصفیه شده فاضلاب را در شرایط کنونی ، نجات دهنده فضای سبز این شهر دانست و خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط کم آبی حاکم برشهر و بالا بودن Ec  (غلظت املاح محلول درآب) آب چاه ها در شهر ، خواستار فراهم کردن سازوکارهایی جهت تسهیل بهره مند شهر دولت آباد از پساب فاضلاب جهت حفظ و توسعه فضای سبز شهری هستیم.            

سیزدهم دی ماه ۱۳۹۶

پایان پیام/

 تصاویر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image