baner

میزان اعتبار سالانه هیئات ورزشی شهرستان منوط به عملکرد روسای هیئات است/بهره برداری از زمین چمن دولت آباد تا پایان سال

دسته بندی : اخبار شورای شهر تاریخ ارسال:۱۳۹۶-۰۹-۲۲

میزان اعتبار سالانه هیئات ورزشی شهرستان منوط به عملکرد روسای هیئات است/بهره برداری از زمین چمن دولت آباد تا پایان سال


رئیس اداره ورزش برخواراز روسای هیئات ورزشی خواست نسبت به تشکیل هیئت رئیسه هر رشته اقدام کنند و افزود: یکی از پارامترهای تخصیص اعتبار سالانه برای آنان، میزان افزایش بیمه ورزشی ورزشکاران است که در این خصوص تاکنون اقدام مناسبی توسط روسای هیئات صورت نگرفته است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر دولت آباد و به نقل از چشم برخوار،جلسه شورای اسلامی شهر دولت آباد با حضور اولین میهمان (شاکری، رئیس اداره اطلاعات شهرستان برخوار) که به دلیل اهمیت موضوع خارج از برنامه به صحن شورا دعوت شده بود، آغاز شد که در این جلسه تمهیداتی برای همکاری های لازم برای سرویس دهی به این اداره توسط اعضای شورای شهر دولت آباد در نظر گرفته شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیز در ادامه در صحن شورا حاضر شد و ابتدا گزارشی از فعالیت های صورت گرفته طی دوران مدیریت خود در شهرستان برخوار ارائه داد.

محمدرضا حاج علی اکبری بودجه عمرانی ورزش شهرستان برخوار در سال ۹۱ را، ۱۵۰ میلیون تومان عنوان کرد که این رقم در سال ۹۶ به ۱/۶ میلیارد افزایش یافته است که این رقم فقط اختصاص به هزینه های عمرانی این اداره دارد، اما متاسفانه تا کنون این بودجه به طور کامل وصول نشده است.

وی افزایش ۱۳ هیئت ورزشی به ۲۸ هیئت و نیز پیگیری به منظور تکمیل سالن های موجود در شهرستان را از اقدامات صورت گرفته در دوران مدیریت خود عنوان کرد.

این مسئول در پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر این که سهم هیئات ورزشی از بودجه چه میزان و بر چه اساسی تقسیم می شود؟ عنوان کرد: بر اساس قانون، سهم هیئات و همچنین هزینه های جاری اداره از درآمد حاصل از واگذاری اماکن دولتی به بخش خصوصی باید تامین شود.
رئیس اداره ورزش برخوار این عدد را بر اساس اجاره سالن های تختی و الغدیر دولت آباد، پوریای ولی دستگرد و سالن شاپور آباد، مبلغ ۱۶ میلیون تومان در سال عنوان کرد که هزینه های جاری از آن کسر و مابقی بر اساس فعالیت هیئات بین آن ها تقسیم می شود .

اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد این مبلغ را بسیار ناچیز دانستند و اظهار کردند: برای موفقیت ورزش نیاز به اعتبار به مراتب بیشتری است.
برای این منظور دو راهکار از طرف شورای شهر برای افزایش چشمگیر در آمد و افزایش سهم هیئات ارائه و مورد استقبال حاج علی اکبری قرار گرفت و قرار شد تمهیدات لازم توسط وی صورت گیرد و روند پیشرفت کار را به شورای شهر ارائه دهد که در آینده نزدیک ورزشکاران شاهد تحقق آن خواهند بود.
حاج علی اکبری در مورد زمین چمن دولت آباد اظهار کرد: ۶۰۰ میلیون اعتبار ملی و ۲۰۰ میلیون اعتبار استانی در نظر گرفته شده که تاکنون تنها ۲۰ درصد از سهم استانی محقق شده است و افزود: پیگیر وصول مابقی اعتبار هستیم.

رئیس اداره ورزش برخوار اظهار امیدواری کرد: پس از تحقق این اعتبار، طی ماه های باقیمانده از سال، این زمین به بهره برداری خواهد رسید.
بحث و تبادل نظر در مورد سرای ورزشکاران و نیز خانه کبدی هم در این جلسه انجام شد و قرار شد در صورت پیشرفت فیزیکی تا مرحله فنداسیون توسط شهرداری، ادامه کار توسط اداره ورزش و جوانان انجام شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان برخوار در ادامه از روسای هیئات ورزشی خواست نسبت به تشکیل هیئت رئیسه هر رشته اقدام کنند و افزود: یکی از پارامترهای تخصیص اعتبار سالانه برای آنان، میزان افزایش بیمه ورزشی ورزشکاران است که در این خصوص تاکنون اقدام مناسبی توسط روسای هیئات صورت نگرفته است.

در پایان مقرر شد رئیس اداره ورزش هر سه ماه یکبار یک گزارش عملکرد از برنامه های اداره ورزش و جوانان و نیز گزارشی از جلسات دعوت از روسای هیئات ورزشی توسط آن اداره و همچنین لیست کاملی از آمار کلی هیئات و روسای آنان و میزان اعتبار سالانه هر هئیت را تقدیم شورای اسلامی شهر دولت آباد کند.
حاج علی اکبری در پایان از توجه ویژه اعضای شورای شهر به ورزش و ابتکار تاثیرگذار دعوت از مسئولان در جلسات شورا، بسیار تشکر و عنوان کرد: با این اقدام جهادی توسط شورای شهر قطعا شاهد رشد و پویایی در شهر دولت آباد خواهیم بود.

احمد معینی دبیر کار گروه های مشورتی شورای اسلامی شهر دولت آباد نیز در پایان گزارش کاملی از روند انجام کارهای انجام شده را اعلام کرد.

۴ آبان۱۳۹۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image