baner

شهردار دولت آباد: در ایام نزدیک به نوروز ۹۷، قریب به سه هزار مترمربع از کل باغچه های فضای سبز سطح شهر با گلهای فصل تزئین و گلکاری شد.

دسته بندی : اخبار شهرداری برچسب ها : , , , تاریخ ارسال:۱۳۹۷-۰۲-۲۷

شهردار دولت آباد: در ایام نزدیک به نوروز ۹۷، قریب به سه هزار مترمربع از کل باغچه های فضای سبز سطح شهر با گلهای فصل تزئین و گلکاری شد.


مهندس حمیدرضا فدایی شهردار دولت آباد در گفتگو با واحد خبر شهرداری با بیان مطلب فوق گفت: برای استقبال از نوروز و با هدف زیباسازی چهره ی شهر، قریب به سه هزار مترمربع از کل باغچه های فضای سبز سطح شهر، المان های تزئینی و برخی اماکن خاص با گلهای فصل تزئین و گلکاری شد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که این گل آرایی با استقبال خوب شهروندان روبرو شد، افزود: گلهای فصل مربوط به یک محدوده زمانی مشخصی است و طبعا با اتمام این بازه زمانی زیبایی خود را از دست داده و الزاما باید با گل های جدید جایگزین شوند اما با این اوصاف کاشت گلهای فصلی در طول سال، علاوه بر زیبایی چهره شهر، موجب شادابی روحیه شهروندان نیز می شود.

شهردار همچنین خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط کم آبی، استفاده از بوته ها و درختچه های سازگار با کم آبی و با در نظر گرفتن زیبایی خاص آنها در آینده، خرید این بخش از گیاهان هم در دستور کار شهرداری در ایام نوروز قرار گرفت که بعنوان نمونه میتوان به پامپاس گراس، یوکا، گز ، برخی از انواع رز و نخل فنیکس اشاره کرد.

شهردار دولت آباد بیان داشت: ما برای استقبال از ایام نوروز و همچنین انتخاب گیاهان مقاوم به کم آبی نزدیک به ۸۰ میلیون تومان گل خریداری کردیم که در سه هزار متر مربع از باغچه های کل فضای سبز کاشته شده است.

وی اشاره ای به معدوم کردن برخی از گیاهان خریداری شده توسط شهرداری داشت و تصریح نمود: با عنایت به گستردگی کار و آمار بالای گیاهان مورد استفاده کاملا طبیعی است که گیاه از زمان تولید در گلخانه مبدا تا زمان کاشته شدن در باغچه هدف به دلایل مختلف از جمله شرایط اقلیمی و آب و هوایی، مناسب نبودن بذر مورد استفاده، خطاهای انسانی حین تولید، نگهداری اولیه در گلخانه، انتقال و یا حتی کاشت در باغچه های هدف دچار تنش و ریزش شود.

مهندس فدایی با بیان این مطلب که تلاش همیشگی شهرداری بر کاهش آمار تلفات اینچنینی استوار بوده و خواهد بود، اضافه نمود: تعدادی از گلها و گیاهان خریداری شده در طول فرایند جابجایی از گلخانه مبدا به گلخانه شهرداری دچار تنش شدند که اواخر سال گذشته متوجه این موضوع شدیم و آمار دقیق گیاهانی که متحمل تنش مذکور شدند را استخراج و در قالب یک صورت جلسه با پیمانکار مربوط تنظیم  و از صورت وضعیت وی کسر شد.

مهندس حمیدرضا فدایی شهردار دولت آباد با بیان این مطلب که استفاده از گل های رنگارنگ و زیبا طراوت خاصی به سیمای شهر می بخشد به شهروندان توصیه کرد در حفظ و نگهداری از این گل ها با شهرداری همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

بیست و شش اردیبهشت ۹۷

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image