baner

رئیس هیئت مدیره مجمع خبرین مدرسه ساز برخوار: احداث سه مجموعه آموزشی در دولت آباد/ کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان مشهود است.

دسته بندی : اخبار شورای شهر تاریخ ارسال:۱۳۹۶-۰۹-۲۲

رئیس هیئت مدیره مجمع خبرین مدرسه ساز برخوار: احداث سه مجموعه آموزشی در دولت آباد/ کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان مشهود است.

دولت آباد

رئیس هیئت مدیره مجمع خبرین مدرسه ساز برخوار گفت: مدارس زیادی در دولت آباد وجود دارد که عمر آن ها به پایان رسیده و بهره گیری از آن ها احتمال بروز خطرهای جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، ضمن این که معاونت نوسازی اداره آموزش و پرورش دستور تخریب آن ها را صادر و به مراجع ذی صلاح اعلام کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر دولت آباد و به نقل از چشم برخوار، اعضای شورای شهر دولت آباد در چهارمین جلسه چهارشنبه ها، میزبان مدیران و مسئولان دو اداره از ارگان های شهرستان برخوار بودند.

ناصر حیدریان رئیس اداره مخابرات شهرستان برخوار به عنوان اولین میهمان بود که اعضای شورای شهر با وی در مورد مسائل مختلف حوزه مخابرات بحث و تبادل نظر کردند.

یکی از مهم ترین مباحث مطرح شده بین دو طرف درخواست رئیس اداره مخابرات به منظور  همکاری هر چه بیشتر شهرداری با اداره مخابرات شهرستان برخوار برای اخذ مجوزهای مورد نیاز این اداره برای خدمت رسانی بهتر به مردم شهر بود که شورای اسلامی شهر نیز به این مسئول اطمینان خاطر داد که تمام تلاش خود را برای این منظور انجام خواهد داد؛ این جلسه تا ساعت ۱۸:۴۵ ادامه داشت.
جلسه دوم با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش، مدیر عامل و رئیس هیئات مدیره مجمع خیرین شهرستان برخوار و نیز داوری مسئول امور حقوقی اداره آموزش و پرورش اصفهان آغاز شد و با حضور این مسئولان نیز مباحث گوناگونی در حوزه های مختلف عمرانی، آموزشی و پرورشی این اداره مطرح شد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان برخوار در ابتدا گزارشی از عملکرد این سازمان مردم نهاد طی عمر چهار ساله خود در این شهرستان ارائه کرد.

عبداللهی عنوان کرد: تاکنون حدود ۶ میلیارد تومان از طریق کمک های خیرین دریافت و مدارسی در نقاط مختلف شهرستان احداث شده است که در این خصوص هیچ کمکی از طرف دولت به این مجموعه صورت نگرفته و کل این مبلغ از طریق مردم جمع آوری و هزینه شده است.

این مسئول در ادامه اظهار امیدواری کرد: با توجه به اعلام همکاری چندین خیر مدرسه ساز در شهر دولت آباد طی چند ماه آینده و با همکاری شورای اسلامی و شهرداری شهر دولت آباد شاهد احداث سه مجموعه آموزشی (که هر کدام دارای مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم و نیز یک سالن ورزشی هستند) در سه منطقه از شهر که نیاز مبرمی به فضای آموزشی دارند کلنگ زنی و احداث خواهد شد.
رئیس هیئت مدیره مجمع خبرین مدرسه ساز برخوار نیز که در این جلسه حضور داشت، اظهار کرد: مدارس زیادی در شهر دولت آباد وجود دارد که عمر آن ها به پایان رسیده و بهره گیری از آن ها احتمال بروز خطرهای جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، ضمن این که معاونت نوسازی اداره آموزش و پرورش دستور تخریب آن ها را صادر و به مراجع ذی صلاح اعلام کرده است، اما با توجه به کمبود فضای آموزشی در سطح شهر اداره آموزش و پرورش شهرستان هنوز نتوانسته است این مدارس را از سیکل آموزشی خارج کند.

رفیعی ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت و با بررسی های انجام شده، شهر دولت آباد به ۱۷ فضای آموزشی دیگر نیاز دارد که مجمع خیرین مدرسه ساز با توجه به برنامه ریزی های مدون و بهره گیری از پتانسیل های شهر و نیز کمک های مردمی و همچنین مساعدت مسئولان شهرستان، پیگیر اخذ مجوزهای لازم و جانمایی و احداث این مدارس در نقاط مختلف شهر هستند.

قدرت الله زارعان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در ادامه به بیان مشکلات آموزشی و پرورشی مدارس شهر

.پرداخت و گفت: با پیگیری های آموزش و پرورش به دنبال ایجاد تعادل عملکردی در بین معلمان مدارس و افزایش سطح آموزشی دانش آموزان شهرستان هستیم.

پیشنهادهای بسیار اثرگذاری در این جلسه به منظور مشارکت شهرداری و اداره آموزش و پرورش برای افزایش فضاهای آموزشی مطرح شد که شورای اسلامی شهر از ریاست اداره شروع مذاکرات و تمهیدات لازم در این خصوص را خواستار شدند.

۱۲ آبان۱۳۹۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image